Zapraszamy na XIV edycję Limanowa Cup!

Zapraszamy wszystkich na XIV edycję zawodów Limanowa Cup. Zawody odbędą się w dniach 22-24 lipca 2016 r. w okolicach Rabki Zdrój.1.08.2016
Myślę, że wszyscy ochłonęli już po zawodach. Najwyższy więc czas na ich podsumowanie.
Na początku chcielibyśmy podziękować wszystkim zawodnikom za udział w naszych zawodach. Bez Was te zawody nie miały by sensu. Dziękujemy także wszystkim, którzy pracowali, by zawody się udały i były na jak najwyższym poziomie. Szczególne podziękowania dla prezesa klubu Patria Młynne i sędziego głównego - Witka Sochackiego, za ogromną pracę nad tegoroczną edycją, jak i wszystkimi poprzednimi. Dziękujemy również sponsorom, na czele z firmą Columbus Energy, za wsparcie i ufundowanie nagród.

W tym roku w naszych zawodach wystartowało 363 zawodników, w tym 66 obcokrajowców (z Austrii, Czech, Niemiec, Węgier, Litwy, Rumuni i Ukrainy). Jest to podobny wynik, jak rok wcześniej, tak więc mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasze zawody będą cieszyć się równie dużą popularnością.

Podczas 2. etapu rozegrany został mecz Polska vs. Europa. Rywalizację tę wygrała drużyna Polski (wynik punktowy był równy, zdecydowała liczba zwycięstw). Specjalną nagrodę prezesa Patrii Młynne otrzymał Rimantas Cicenas za zwycięstwo z Pawłem Morawskim podczas meczu w kategorii M50. Szczegółowe wyniki meczu prezentujemy poniżej.

Zachęcamy do przejrzenia strony zawodów. W galerii znajduje się ogromna liczba zdjęć, dostępne są również mapy z wszystkich etapów dla kategorii M21E i K21E.

Uaktualniliśmy również klasyfikację medalową obejmującą wszystkie edycje Limanowa Cup. W klasyfikacji indywidualnej na pierwsze miejsce wrócił Jerzy Kryjomski, który ma na swoim koncie 7 złotych medali. Tuż za jego plecami jest czwórka zawodników (Paulina Cygler, Marcin Biedermann, Jerzy Parzewski i Relu Tamas) z 6 złotymi medalami, tak więc w przyszłym roku wiele może się wydarzyć. W klasyfikacji klubowej z ogromną przewagą prowadzi WKS Wawel Kraków, który prawdopodobnie w przyszłym roku zdobędzie setny medal podczas Limanowa Cup.

Na koniec chcielibyśmy zaprosić Was na kolejną, jubileuszową, 15. edycję Limanowa Cup, która rozegrana zostanie w przyszłym roku w okolicach Limanowej (wracamy do źródeł:). Jeśli chodzi o termin, to prosimy o cierpliwość, gdyż przed jego opublikowaniem chcemy już dograć pierwsze sprawy. Na pewno możemy obiecać, że będzie ciekawie!


24.07.2016
Zakończyliśmy XIV edycję Limanowa Cup 2016. Mieliśmy świetną pogodę, dzięki czemu zmagania dostarczyły wiele emocji i przyjemności. Mamy nadzieję, że Wam się podobało. Teraz czas na przygotowanie kolejnej, jubileuszowej edycji Limanowa Cup (ale o tym więcej już niedługo).
Prezentujemy jak co dnia wyniki, zdjęcia oraz mapy kategorii K21E i M21E.

Już niedługo podsumujemy również całe zawody.


23.07.2016
Drugi etap Limanowa Cup 2016 również przeszedł do historii. Prezentujemy wyniki, zdjęcia oraz mapy kategorii K21E i M21E.

Dostępne są już listy startowe na jutrzejszy etap. Można je zobaczyć tutaj. Przypominamy o konieczności odebrania w biurze zawodów naklejek na numery startowe.
Chcielibyśmy również przeprosić za błąd w komunikacie technicznym - zamienione zostały parametry tras M21E oraz M20-21 na etap 3.

W rozegranym dzisiaj meczu Polska vs. Europa zwyciężył zespół Polski. Co prawda oba zespoły zebrały taką samą liczbę punktów, ale Polacy uzyskali więcej zwycięstw wygrywając w ten sposób klasyfikację. Szczegółowe wyniki meczu zostaną opublikowane jutro.


22.07.2016
Jesteśmy po pierwszym etapie Limanowa Cup. W zawodach wystartowało prawie 400 zawodników. Prezentujemy wyniki, zdjęcia oraz mapy kategorii K21E i M21E.

Informujemy wszystkich, że do wjazdu na parking podczas jutrzejszego etapu wymagany jest bilecik parkingowy zakupiony w biurze zawodów. Osoby, które go nie posiadają, będą miały możliwość zakupienia go przy wjeździe za 10 zł (cena ta obejmuje także parking podczas Etapu 3).


21.07.2016
Prezentujemy listy startowe na etapy 1 i 2. Lista startowa na etap 3 zostanie opublikowana w sobotę po zakończeniu etapu 2. Lista startowa dostępna jest tutaj.

W odpowiedzi na liczne pytania informujemy, że na Etap 1 proponujemy obuwie z podeszwą terenową, ale bez kolców. Obiór dowolny, sugerujemy krótkie spodenki i koszulkę.


20.07.2016
Informujemy, że podczas II etapu Limanowa Cup w Kasinie Wielkiej rozegrany zostanie po raz kolejny Orienteering Match Poland - Europe.
Prosimy o przygotowanie składów teamów przez następujących trenerów:
Europe - Tamas Relu (Romania) oraz kierownik ekipy OK Oriens (Lithuania)
Poland - Władysław Machowski (OSiR Góra Kalwaria) oraz Jerzy Kryjomski (Kościelec Chrzanów).
Podajemy kategorie wiekowe z których do godz. 11:30 w sobotę należy wybrać po 1 zawodniku z każdego teamu:
K14, K16, K18, K20, K40, K55
M12, M14, M16, M18, M40, M45, M50, M55, M60.

Dla zwycięzców meczu oraz ich trenerów organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki.
Dodatkowo dla zwycięzcy pojedynku w kat. M50 (kategoria Prezesa Klubu Patria Młynne) dodatkowa nagroda indywidualna.

Punktacja: zwycięzca każdego pojedynku otrzymuje dla swojej drużyny 3 pkt, przegrywający 1 pkt (pod warunkiem zaliczenia trasy II etapu). W przypadku jednakowego czasu obaj zawodnicy otrzymują po 2 pkt.
Jeżeli punktacja końcowa przyniesie nam dokładnie taki sam wynik zwycięzcą meczu zostaje team, który odniósł więcej zwycięstw.
Zachęcamy do zabawy!


19.07.2016
Prezentujemy komunikat techniczny w języku angielskim. Dostępny jest on podobnie jak polski w dziale "Biuletyny" oraz tutaj


19.07.2016
Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych obiadów na niedzielę. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie tego w biurze zawodów w czwartek lub piątek.


18.07.2016
Prezentujemy komunikat techniczny (na ten moment jedynie w wersji polskiej). Wersja angielska zostanie opublikowana jutro. Komunikat techniczny można znaleźć w zakładce "Biuletyny" lub tutaj.


17.07.2016
Dzisiaj o północy zamykamy formularz zgłoszeń. Niezecydowani mają ostatnią szansę na zgłoszenie.

A teraz garść ogłoszeń:
1. Podczas losowania nagród wśród zawodników kategorii KM18+ wylosujemy niezwykle ciekawy podarunek. Firma Columbus Energy ufundowała bowiem voucher na 2-dniowy pobyt dla 2 osób w Zakopanem w Willi Nałęcz.
2. Osoby, które będą chciały zgłosić potrzebę noclegu lub posiłków prosimy o kontakt mailowy do wtorku włącznie: witollds@poczta.onet.pl
3. Prezentujemy parametry techniczne tras. Można je zobaczyć tutaj.


12.07.2016
Z radością informujemy, że do grona naszych sponsorów dołączyła firma Columbus Energy. Ufundowała ona nagrody dla najlepszych zawodników. Aby dowiedzieć się więcej o tej firmie wystarczy kliknąć w poniższe logo.

Nasze zawody zostały objęte patronatem Pani burmistrz Rabki-Zdroju Ewy Przybyło oraz prezesa Polskiego Związku Orientacji Sportowej Krzysztofa Urbaniaka.


12.07.2016
Wiadomość dla fanów kolei.
Osobom mieszkającym w Rabce-Zdrój polecamy przyjazd na Etap 2 pociągiem retro (pociąg rusza z Rabki-Zdrój o 9:50 - dokładny rozkład znajduje się tutaj). Z powodu możliwości takiego dojazdu przesunęliśmy sobotni start na godzinę 12:00.
Organizator może przyjezdnych w ten sposób przewieźć z powrotem do centrum Rabki-Zdrój za 10zł od osoby (odjazd busa sukcesywnie co 30 minut). Zapotrzebowanie na powrót busem do Rabki-Zdrój prosimy zgłaszać mailowo na adres: witollds@poczta.onet.pl

A na deser jako zachęta publikujemy fragmenty wszystkich 3 map.


7.07.2016
Przypominamy, że zapotrzebowanie na noclegi w szkole w Kasinie Wielkiej oraz obiady należy zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy. Wszystkich rezerwujących noclegi prosimy o sprawdzenie swego zgłoszenia, gdyż poprawiliśmy błędne daty noclegów.

Postanowiliśmy także wydłużyć termin zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy zostanie zamknięty w niedzielę (17 lipca) o północy. Prosimy mieć ten termin na uwadze.

W sobotę wieczorem odbędzie się w Rabce-Zdrój koncert z cyklu Lato z Radiem. Więcej informacji na ten temat oraz program koncertu można znaleźć tutaj.


4.07.2016
Czas pędzi nieubłaganie. Zawody zbliżają się z każdym dniem. Do początku zawodów zostało 18 dni. Serdecznie zapraszamy wszystkich niezdecydowanych.

Biuletyn został uzupełniony o kwestie żywieniowe i parkingowe. Zalecamy zapoznanie się z tymi tematami.

Prezentujemy jednocześnie projekt koszulki, którą dla Was przygotowaliśmy. Koszt koszulki to 25 zł. Zamówienia prosimy przesyłać na adres: witollds@poczta.onet.pl


13.04.2016
Biuletyn 1 został rozbudowany o dane dotyczące noclegów. Na początek oferujemy miejsca w szkole w Kasinie Wielkiej (około 1 km od centrum Etapu 2). Kolejne propozycje zostaną podane w najbliższym czasie.

Ta opcja noclegowa dostepna jest także w formularzu zgłoszeniowym.


8.03.2016
W dziale Biuletyny umieściliśmy Biuletyn 1 zawierający wszystkie ważne informacje na temat tegorocznej edycji Limanowa Cup. Uruchomiony został także formularz zgłoszeniowy. Zachęcamy do wypełniania formularza zgłoszeniowego.

Z uwagi na Światowe Dni Młodzieży, które rozpoczynają się po Limanowa Cup część noclegów w Rabce-Zdrój jest już zarezerwowanych. Zachęcamy więc do szybkiego rezerwowania dla siebie miejsc.


17.12.2015
Witamy na oficjalnej stronie 14. edycji zawodów Limanowa Cup. Prace nad organizacją przyszłorocznej edycji już ruszyły. Na razie możemy zdradzić, że wszystkie etapy odbędą się w okolicach Rabki Zdrój. Bliższe szczegóły będziemy umieszczali na stronie systematycznie.

Poniżej przedstawiamy również w pełnej krasie logo przyszłorocznych zawodów.

 

Zawody zorganizowane przez klub UKS Patria Młynne: