Teren i mapy:

Silesia O-Cup to niezwykła okazja by poznać niezwykle ciekawy teren jakim jest Górny Śląsk. Większości osób kojarzy się on z kopalniami, hutami i wszechobecnym węglem. Jeśli chcecie się przekonać jak na prawdę wygląda Górny Śląsk zapraszamy na nasze zawody!

Etap 1 - Suchogórski Labirynt Skalny

Na początek zapraszamy Was do Bytomia. Znajduje się tutaj zupełnie niepozorny las, który ukrywa w sobie XIX-wieczny kamieniołom dolomitu i limonitu. Główną atrakcją tego miejsca jest ukształtowanie terenu. Spotkamy tutaj wąwozy, górki, doły, doliny i grzbiety, a w środku całkiem spore jeziorko. Las jest zróżnicowany, w większości dobrze lub średnio przebieżny, chciaż zdarzają się tu również gęstsze miejsca. Sieć dróg średnia.
Odbędzie się tutaj krótki bieg leśny.
Skala 1:6 000
Autor: Jacek Kozłowski
współrzędne centrum zawodów: 50.405568, 18.875329


Zdjęcia z terenu zawodów:


Etap 2 - Spodek

Sobota przywita nas biegiem miejskim w samym sercu Katowic. Kto z nas nie chciałby pobiegać wokół Spodka? Trasa tego etapu prowadzić będzie przez Centrum Kongresowe, Muzeum Śląskie, Uniwersytet Śląski, budeynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, no i oczywiście wokół Spodka.
Jest to typowy teren zurbanizowany. Rozegrany zostanie tutaj średni bieg miejski.
Skala 1:4 000
Autor: Piotr Pietroń
współrzędne centrum zawodów: 50.264799, 19.038535


Zdjęcia z terenu zawodów:


Etap 3 - Park Śląski

W sobotnie popołudnie zapraszamy na jeszcze jeden etap. Odbędzie się on w Parku Śląski. Każdy zapewne kojarzy Śląskie Planetarium, Stadion Śląski i ZOO. Park Śląski ma jeszcze więcej atrakcji i ciekawych miejsc, które zobaczycie podczas biegu. Arena zawodów to mieszanka terenu parkowego i leśnego. A las jest tutaj bardzo ciekawy: dołki, kopczyki, rowy, jeziorka. Przebieżność zróżnicowana, od bardzo dobrej do średniej. Sieć dróg i ścieżek gęsta
Rozegrany zostanie tutaj średni bieg parkowo-leśny.

Skala 1:6 000
Autor: Jacek Kozłowski
współrzędne centrum zawodów: 50.296645, 18.981991


Zdjęcia z terenu zawodów:


Etap 4 - Dolomity

Na zakończenie planowany jest etap w niezwykle ciekawym i zróżnicowanym lesie na skraju Bytomia. Jest to teren o wielu obliczach. Znajdziemy tu bukowy las pokryty nieskończoną ilością dołków, teren z licznymi jeziorkami i bagnami o utrudnionej przebieżności, nieczynny kamieniołom częściowo zarośnięty i porośnięte pola. Sieć dróg w tym terenie jest średnia. Centrum zawodów zlokalizowane będzie na boisku sportowym w Reptach (dzielnica Tarnowskich Gór).
Odbędzie się tutaj długi bieg leśny.
Skala 1:10 000 i 1:7 500
Autorzy: Wojciech Dwojak, Jacek Morawski
współrzędne centrum zawodów: 50.411054, 18.832720


Zdjęcia z terenu zawodów: