Zapraszamy na Silesia O-Cup!

Zapraszamy wszystkich na niezwykłe wydarzenie, jakim będzie Silesia O-Cup. Jest to jednocześnie XVII edycja znanych zawodów Limanowa Cup. Impreza odbędzie się w dniach 28-30 czerwca 2019 r. w samym sercu Górnego Śląska, czyli w Katowicach, Chorzowie i Bytomiu.1.07.2019
Silesia O-Cup to już historia.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszych zawodach. Mamy nadzieję, że podobała się Wam taka forma zawodów.
Na starcie stanęło 364 zawodników z 15 krajów z 5 kontynentów (Europa, Azja, Australia, Ameryka Północna i Południowa) - rewelacyjny wynik!

W dziale Wyniki dostępne są wyniki całych zawodów, jak i poszczególnych etapów, a także etapu Orientacji Precyzyjnej. W tym samym miejscu można zobaczyć mapy kategorii M21E i K21E z wszystkich etapów.
W dziale Galeria można znaleźć linki do zdjęć z wszystkich 4 etapów i rozdania nagród.

Co dalej? W przyszłym roku zapraszamy na kolejną edycję Limanowa Cup (więcej szczegółów już niebawem), a także na cykl Katowice Wieczorową Porą, który rusza jesienią.
A na razie życzymy dobrych wakacji i udanego wypoczynku!

Do zobaczenia!


29.06.2019
Prezentujemy minuty startowe na Etap 4. Można je znaleźć tutaj


27.06.2019
Prentujemy minuty startowe na Etapy 1, 2 i 3. Dostępne są one tutaj
Ostatni etap to handicap, więc minuty ukażą się w sobotę wieczorem.
Zakładka "Wyniki" prowadzi już do strony, gdzie będą dostępne wyniki online oraz wyniki poszczególnych etapów.

Prezentujemy również listę startową na etap Orientacji Precyzyjnej. Jest ona do zobaczenia tutaj.

Do zobaczenia w Bytomiu.


26.06.2019
Komunikat techniczny w języku angielskim jest już również dostępny w zakładce 'Biuletyny'.


26.06.2019
Wiadomość od Stowarzyszenia na rzecz rozwoju osób niepełnosprawnych TUR Borówka:

Cieszymy się, że będziemy z Wami podczas tegorocznego Silesia O-Cup. Do tego wspaniałego wydarzenia chcielibyśmy dorzucić coś od siebie.
W dniu zawodów 29 czerwca podczas II etapu, w jego centrum czyli na boisku szkolnym przy ul. Ścigały w Katowicach, będziemy rozdawali książki. Wierzymy, że we współczesnym świecie są jeszcze ludzie lubiący czytać tradycyjne książki, lubiący szelest ich przewracanych kartek i druk, który nie świeci po oczach. Mamy sporo książek, którymi chcielibyśmy się podzielić więc robimy akcję „przeczytaj i podaj dalej”. Zapraszamy! Do zobaczenia podczas II etapu Silesia O-Cup!


25.06.2019
Dostępny jest już komunikat techniczny z wszystkimi ważnymi informacjami i parametrami tras.
Można się z nim zapoznać w zakładce 'Biuletyny'.


24.06.2019
Kilka ważnych informacji na temat Orientacji Precyzyjnej!

Start trasy orientacji precyzyjnej zlokalizowany będzie w pobliżu biura zawodów podczas II etapu Silesia O-Cup (boisko przy ul. Ścigały w Katowicach).
Start rozpocznie się o godzinie 11:00. Trasa liczy ok. 1,4 km. Do zaliczenia będzie 11 punktów kontrolnych, zlokalizowanych na terenie Parku Boguckiego, Muzeum Śląskiego oraz NOSPR'u. Meta trasy Pre-O będzie się znajdowała przy budynku NOSPR. Po zakończeniu trasy Pre-O, zawodnicy będą mieli do zaliczenia zadanie czasowe Temp-O w pobliżu budynku NOSPR.

Zapisy przyjmujemy poprzez e-mail: pietronp@gmail.com do dnia 27 czerwca 2019 (czwartek) do godziny 23:59.
UWAGA: w dniu zawodów będzie możliwość dodatkowych zapisów na trasę orientacji precyzyjnej na starcie trasy ale nie więcej niż 10 osób.

Dodatkowe informacje dotyczące trasy orientacji precyzyjnej można uzyskać pod numerem: 603 937 623 (Adrian Król).


17.06.2019
Z uwagi na prośby zawodników przedłużamy termin zgłoszeń do niedzieli 23.06.2019. Formularz zostanie wyłączony o północy z niedzieli na poniedziałek. Płatności na konto przyjmujemy do 21.06. Zgłoszonych po tym terminie prosimy o opłacenie wpisowego w biurze zawodów.

Drobnej zmianie uległ program zawodów. Dodatkowy etap orientacji precyzyjnej zostanie rozegrany w sobotę podczas Etapu 2 (a nie jak do tej pory podczas Etapu 3). Start o 11:00.


7.06.2019
Dla zawodników startujących w Silesia O-Cup dostępne będą obiady w centrum zawodów każdego dnia (po etapach 1, 2 i 4).
Dostępne są w cenie 18 zł za obiad. Zamówienia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Dodatkowo każdego dnia w centrum zawodów będzie działał bufet.


30.05.2019
W dziale "Biuletyny" dostępy jest biuletyn zawodów zawierający wszystkie ważne informacje dotyczący zbliżającej się imprezy. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki "Mapy i teren", gdzie dodaliśmy fragmenty nowych map, zdjęcia z terenu zawodów oraz centra wszystkich etapów.


10.05.2019
Dla zawodników startujących w Silesia O-Cup dostępne są miejsca noclegowe w Szkole Podstawowej nr 38 w Bytomiu. Noclegi w warunach turystycznych - własna karimata i śpiwór są w cenie 12 zł za noc.
Zainteresowanych noclegiem prosimy o uzupełnienie odpowiednich pól w formularzu zgłoszeniowym. Aby to zrobić należy wybrać po zalogowaniu do systemu: Moje zgłoszenie -> Edytuj noclegi, posiłki i parking.


6.05.2019
Z uwagi na fakt, że dane do wpłaty wpisowego były dosyć ukryte na stronie, przedłużamy termin wpłaty pierwszej stawki wpisowego do 10 maja.
Dane do wpłaty znajdują się tutaj.


25.04.2019
Przypominamy, że do 30 kwietnia obowiązuje tańsze wpisowe na nasze zawody.
Zapraszamy niezdecydowanych, gdyż jest to dobra okazja do oszczędności.


16.04.2019
Rozpoczynamy prezentacje terenów, na których rozegrana zostanie Silesia O-Cup.
Zaczniemy od końca, czyli od terenu, który nazwaliśmy Dolomity.

Mapa na ten etap jest już w całości gotowa. Jest ona dla nas sporym zaskoczeniem, gdyż teren okazał się dużo lepszy i fajniejszy niż zaobserwowaliśmy to podczas rekonesansu w zeszłym roku. Jest on bardzo różnorodny. Znajdziemy tu zarówno wiele dołków w czystym bukowym lesie, jak i bagienka w gęstwinach. Jest kilka fragmentów z bardzo ciekawą mikrorzeźbą, a także obszary przywiezione prosto z Mazowsza. Na deser zarośnięty kamieniołom i otaczające go tereny półotwarte z skałkami i głazami. Dla bardzo ambitnych znajdą się również przewyższenia rodem z Beskidów.

W dziale "Teren i mapy" prezentujemy zdjęcia z terenu i fragmenty gotowej mapy. Więcej fragmentów można znaleźć na naszym profilu i w wydarzeniu na Facebooku (warto odwiedzać oba miejsca).


11.04.2019
Orientacja Precyzyjna na Silesia O-Cup

W sobotę popołudniu będzie możliwość wziąć udział w zawodach w orientacji precyzyjnej. Trasa będzie przebiegać w pobliżu centrum 3 etapu zawodów w Parku Śląskim.
Start w zawodach będzie darmowy; zamiast wpisowego zachęcamy do wsparcia finansowego Fundacji Na Ratunek.
Więcej informacji na temat organizacji tego dodatkowego etapu podamy później.
Zapisy przyjmujemy poprzez e-mail: pietronp@gmail.com


21.02.2019
Nasze zawody dołączyły do Euroregionalnej Ligi Biegu na Orientację. Jest to cykl zawodów rozgrywanych w Polsce, Czechach i na Słowacji. W kalendarzu oprócz Silesia O-Cup są także duże czeskie zawody Grand Prix Silesia.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału także w innych zawodach tego cyklu, gdyż są one ciekawe i zlokalizowane niedaleko od Śląska.


10.02.2019
Naszym partnerem zostały największe na Węgrzech zawody - Hungaria Kupa. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony tych zawodów. Być może znajdzie się grupa chętnych, którzy w połowie sierpnia wybiorą się na Węgry, by powalczyć w bardzo ciekawym terenie.


23.01.2019
Z uwagi na duże zainteresowanie stworzyliśmy kolejną kategorię: DUET. Jest to kategoria dla zawodników, którzy chcą wystartować w parach. Trasy będą odpowiednie dla początkujących, więc na pewno każdy da sobie radę.


11.01.2019
W najnowszym numerze magazynu Bieg na Orientację, który ukazał się w grudniu można znaleźć plakat naszych zawodów. Kto jeszcze nie widział - zapraszamy na stronę 48.


16.12.2018
Na liście zgłoszonych mamy już pierwszych zawodników. Zachęcamy kolejnych.

Na terenie, gdzie odbędzie się Etap 2 do wczoraj odbywał się Szczyt Klimatyczny COP24. Zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie można zobaczyć teren zawodów wraz z infrastrukturą tego wydarzenia.
Przy okazji zachęcamy do polubienia naszego fanpage. Będziemy na nim prezentować wiele ciekawych informacji wziązanych z zawodami.


4.12.2018
Uruchomiliśmy formularz zgłoszeniowy. Dostępny jest on w menu po lewej w zakładce "Zgłoszenia".


1.11.2018
Witamy na oficjalnej stronie zawodów Silesia O-Cup.
Część osób trafiła tutaj szukając informacji o zawodach Limanowa Cup. I to nie jest pomyłka. W przyszłym roku w ramach cyklu Limanowa Cup odbędą się zawody w samym sercu Górnego Śląska.

Zapewne niewiele osób miało okazję pobiegać na orientację w tych stronach, będzie to więc dobra okazja do nadrobienia tych zaległości. Przygotowujemy dla Was 4 etapy, które rozegrane zostaną w 3 dni. Będą to 2 biegi leśne, bieg leśno-parkowy oraz bieg miejski.
Każdy etap będzie innego rodzaju wyzwaniem i każdy zabierze Was w inne ciekawe miejsce.

Zachęcamy do zapoznania się z biuletynem 0, który jest dostępny w zakładce "Biuletyny". Dodatkowo w zakładkach "Teren i mapy" oraz "Dojazd" można zobaczyć szczegóły dotyczące poszczególnych etapów i poznać ich lokalizację.

Już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy!